Filters
Stänga

Skruvnål Tourmax Alternativ: 4810686 Innehåll 10 stycken Kawasaki ZX-6R 600 G Ninja

Skruvnål Tourmax RVT-SR01 Fäste för motorcykelpaneler. Borrdiameter 6,0 mm. Plast, tjocklek 3,3–5,5 mm.
Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 775.01.36
Tillverkarens artikelnummer: RVT-SR01
Leveranstid: 1-5 arbetsdagar
Tillverkare: Tourmax
114,00 kr
Klarna Payments Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Snabb leverans med GLS – din order kommer snabbt fram
  • Säker betalning – vi skyddar dina uppgifter
  • Dela upp betalningen med Klarna – enkelt och flexibelt
  • Hitta rätt delar – använd vår precisa sökmodul
  • Över 20 års erfarenhet

Skruenål Tourmax - 10 stycken till motorcyklar

Skruenålarna från Tourmax är designade för användning i motorcyklar och är essentiella komponenter för att fästa olika delar, såsom paneler och skärmar. Dessa skruenitter används i en rad modellserier från märken som Kawasaki och Honda. Med en borrdiameter på 6,0 mm och en tjocklek mellan 3,3 mm och 5,5 mm, är de idealiska för reparation och underhåll av motorcyklar.

Tillverkaren, Tourmax, är känd för sina kvalitetsprodukter, som är tillverkade i Japan. Detta säkerställer en hög standard för hållbarhet och funktionalitet. Skruenålarna är gjorda av plast, vilket gör dem lätta och motståndskraftiga mot korrosion, vilket är avgörande för att upprätthålla en pålitlig förbindelse i varierande väderförhållanden.

Dimensioner

  • Hålstorlek: 6,0 mm
  • Tjocklek: 3,3 - 5,5 mm
  • Huvuddiameter: 8,0 mm
  • Flänsdiameter: 14,0 mm

Innehållet i paketet består av 10 stycken, vilket ger möjlighet att ha tillräckligt med skruenålar för en rad reparationer eller underhållsuppgifter.

Kompatibilitet

Dessa skruenålar passar till ett urval av motorcyklar, särskilt inom Kawasaki ZX- och VN-serierna, samt Honda modeller. De är lämpliga för både sport- och touringmotorcyklar, som ofta kräver pålitliga fästmetoder för att säkerställa att alla delar förblir korrekt monterade under körning.

Här är några av de modeller där dessa skruenålar kan användas:

  • Kawasaki ZX-6R 600 (1998-2002)
  • Kawasaki VN 1500 FI (2000-2004)
  • Kawasaki Z 1000 (2003-2006)
  • Kawasaki ER-6N (2005-2008)

Det rekommenderas att kontrollera tillståndet av relaterade delar som paneler och skärmar när du byter skruenålar, för att säkerställa en korrekt passform och funktion.

GTIN för denna produkt är 4043981326949, och dess MPN är 775.01.36. Dessa uppgifter kan vara användbara vid beställning eller förfrågningar hos återförsäljare.

Genom att välja skruenålarna från Tourmax, säkerställer du att du har pålitliga och hållbara komponenter för underhåll av din motorcykel.

Se den kompletta listan över fordon som delen passar på, nedan:

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
KawasakiER-6F 6502006
KawasakiER-6F 6502007
KawasakiER-6F 6502008
KawasakiER-6F 650 ABS2006
KawasakiER-6F 650 ABS2007
KawasakiER-6F 650 ABS2008
KawasakiER-6N 650 ABS2005
KawasakiER-6N 650 ABS2006
KawasakiER-6N 650 ABS2007
KawasakiER-6N 650 ABS2008
KawasakiVN 1500 FI Classic2000
KawasakiVN 1500 FI Classic2001
KawasakiVN 1500 FI Classic2002
KawasakiVN 1500 FI Classic Tourer2001
KawasakiVN 1500 FI Classic Tourer2002
KawasakiVN 1500 FI Classic Tourer2003
KawasakiVN 1500 FI Classic Tourer2004
KawasakiVN 20002004
KawasakiVN 20002005
KawasakiVN 20002006
KawasakiVN 20002007
KawasakiVN 20002008
KawasakiVN 2000 Classic2008
KawasakiVN 2000 Classic2009
KawasakiVN 2000 Classic2010
KawasakiZ 10002003
KawasakiZ 10002004
KawasakiZ 10002005
KawasakiZ 10002006
KawasakiZ 7502004
KawasakiZ 7502005
KawasakiZ 7502006
KawasakiZR-7 7501999
KawasakiZR-7 7502000
KawasakiZR-7 7502001
KawasakiZR-7 7502002
KawasakiZR-7 7502003
KawasakiZR-7 7502004
KawasakiZR-7 750 S2001
KawasakiZR-7 750 S2002
KawasakiZR-7 750 S2003
KawasakiZR-7 750 S2004
KawasakiZX-12R 1200 Ninja2000
KawasakiZX-12R 1200 Ninja2001
KawasakiZX-12R 1200 Ninja2002
KawasakiZX-12R 1200 Ninja2003
KawasakiZX-12R 1200 Ninja2004
KawasakiZX-12R 1200 Ninja2005
KawasakiZX-12R 1200 Ninja2006
KawasakiZX-6R 600 Ninja1998
KawasakiZX-6R 600 Ninja1999
KawasakiZX-6R 600 Ninja2000
KawasakiZX-6R 600 Ninja2001
KawasakiZX-6R 600 Ninja2002
KawasakiZX-6R 636 Ninja2002
KawasakiZX-9R 900 Ninja2000
KawasakiZX-9R 900 Ninja2001
KawasakiZX-9R 900 Ninja2002
KawasakiZX-9R 900 Ninja2003