Filters
Stänga

Lockpackning Kawasaki originalreservdel 734.74.83 Kawasaki ZZR 600 E

Tätningring till vattenpumpskåpa Original spare part MPN 734.74.83 Tätning för vattenpumpens lock. Material: högstyrigt gummi. Passar flera modeller – se modell/år i listan.
Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 734.74.83
Leveranstid: 1-5 arbetsdagar
126,00 kr
Klarna Payments Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Snabb leverans med GLS – din order kommer snabbt fram
  • Säker betalning – vi skyddar dina uppgifter
  • Dela upp betalningen med Klarna – enkelt och flexibelt
  • Hitta rätt delar – använd vår precisa sökmodul
  • Över 20 års erfarenhet

Original lockpackning till vattenpumpens lock från Kawasaki används för tätning av vattenpumpens lock. Kontrollera att artikelnummer och utförande stämmer med delen som ska ersättas före köp.

Lockpackningen är en originalreservdel från Kawasaki och passar utvalda modeller, bland annat Kawasaki ZZR 600 och Kawasaki ZZR 1100. Se hela listan över passande fordon nedan.

  • Produkttyp: Lockpackning
  • Användning: Tätning av vattenpumpens lock
  • Utförande: Originalreservdel
  • Varumärke: Kawasaki
  • Artikelnummer (MPN): 734.74.83

Kontrollera exakt modell, årsmodell och monteringsposition mot fordonslistan före beställning. De nämnda exemplen är illustrativa och utgör inte en uttömmande lista.

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
KawasakiZRX 11001997
KawasakiZRX 11001998
KawasakiZRX 11001999
KawasakiZRX 11002000
KawasakiZRX 12002001
KawasakiZRX 12002002
KawasakiZRX 12002003
KawasakiZRX 12002004
KawasakiZRX 1200 R Lenkerverkleidung2001
KawasakiZRX 1200 R Lenkerverkleidung2002
KawasakiZRX 1200 R Lenkerverkleidung2003
KawasakiZRX 1200 R Lenkerverkleidung2004
KawasakiZRX 1200 R Lenkerverkleidung2005
KawasakiZRX 1200 R Lenkerverkleidung2006
KawasakiZRX 1200 S Halbverkleidung2001
KawasakiZRX 1200 S Halbverkleidung2002
KawasakiZRX 1200 S Halbverkleidung2003
KawasakiZRX 1200 S Halbverkleidung2004
KawasakiZRX 4001998
KawasakiZRX 4001999
KawasakiZRX 4002000
KawasakiZRX 4002001
KawasakiZRX 4002003
KawasakiZRX 4002004
KawasakiZX-10 1000 Tomcat1988
KawasakiZX-10 1000 Tomcat1989
KawasakiZX-10 1000 Tomcat1990
KawasakiZZR 11001990
KawasakiZZR 11001991
KawasakiZZR 11001992
KawasakiZZR 11001993
KawasakiZZR 11001994
KawasakiZZR 11001995
KawasakiZZR 11001996
KawasakiZZR 11001997
KawasakiZZR 1100 Kat1998
KawasakiZZR 1100 Kat1999
KawasakiZZR 1100 Kat2000
KawasakiZZR 1100 Kat2001
KawasakiZZR 12002002
KawasakiZZR 12002003
KawasakiZZR 12002004
KawasakiZZR 12002005
KawasakiZZR 4001990
KawasakiZZR 4001991
KawasakiZZR 4001992
KawasakiZZR 4001993
KawasakiZZR 4001994
KawasakiZZR 4001995
KawasakiZZR 4001996
KawasakiZZR 4001997
KawasakiZZR 4001998
KawasakiZZR 4001999
KawasakiZZR 6001990
KawasakiZZR 6001991
KawasakiZZR 6001992
KawasakiZZR 6001993
KawasakiZZR 6001994
KawasakiZZR 6001995
KawasakiZZR 6001996
KawasakiZZR 6001997
KawasakiZZR 6001998
KawasakiZZR 6001999
KawasakiZZR 6002000
KawasakiZZR 6002001
KawasakiZZR 6002002
KawasakiZZR 6002003
KawasakiZZR 6002004
KawasakiZZR 6002005
KawasakiZZR 6002006