Filters
Stänga

Oljetätning Yamaha originalreservdel 28 x 52 x 6 mm Yamaha FJR 1300 A ABS

Axeltätning Original spare part MPN 734.77.53 Avsedd för axeltätning. Mått 28x52x6 mm. Passar flera modeller – se modell/år i listan.
Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 734.77.53
Leveranstid: 1-5 arbetsdagar
118,00 kr
Klarna Payments Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Snabb leverans med GLS – din order kommer snabbt fram
  • Säker betalning – vi skyddar dina uppgifter
  • Dela upp betalningen med Klarna – enkelt och flexibelt
  • Hitta rätt delar – använd vår precisa sökmodul
  • Över 20 års erfarenhet

Yamaha original oljetätning 28 × 52 × 6 mm används för tätning i motorcykelns komponenter. Kontrollera de angivna måtten mot den befintliga tätningen före köp.

Oljetätningen är en originalreservdel från Yamaha och har specificerade mått för invändig diameter, utvändig diameter och bredd. Den passar bland annat utvalda Yamaha-modeller som YZ 250 2T och FJR 1300 A ABS. Se hela listan över passande fordon nedan.

  • Produkttyp: oljetätning
  • Invändig diameter: 28 mm
  • Utvändig diameter: 52 mm
  • Bredd: 6 mm
  • Utförande: originalreservdel
  • Varumärke: Yamaha
  • Artikelnummer (MPN): 734.77.53

Kontrollera exakt modell, årsmodell och monteringsposition mot fordonslistan före beställning. De nämnda modellerna är exempel och utgör inte en uttömmande lista.

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
YamahaFJR 13002001
YamahaFJR 13002002
YamahaFJR 13002003
YamahaFJR 13002004
YamahaFJR 13002005
YamahaFJR 1300 A ABS2003
YamahaFJR 1300 A ABS2004
YamahaFJR 1300 A ABS2005
YamahaFJR 1300 A ABS2006
YamahaFJR 1300 A ABS2007
YamahaFJR 1300 A ABS2008
YamahaFJR 1300 A ABS2009
YamahaFJR 1300 A ABS2010
YamahaFJR 1300 A ABS2011
YamahaFJR 1300 A ABS2012
YamahaFJR 1300 A ABS2013
YamahaFJR 1300 A ABS2014
YamahaRD 2501976
YamahaRD 4001976
YamahaRD 4001977
YamahaTT 6001985
YamahaTT 6001986
YamahaTT 6001987
YamahaTT 6001988
YamahaTT 6001989
YamahaTT 6001990
YamahaTT 6001991
YamahaTT 6001992
YamahaTT 6001993
YamahaXS 5001976
YamahaXS 5001977
YamahaXS 5001978
YamahaXS 5001979
YamahaXV 1900 A Midnight Star2011
YamahaXV 1900 A Midnight Star2012
YamahaXV 1900 A Midnight Star2013
YamahaXV 1900 A Midnight Star2014
YamahaXV 1900 A Midnight Star2015
YamahaXV 1900 A Midnight Star2016
YamahaXV 1900 Midnight Star2006
YamahaXV 1900 Midnight Star2007
YamahaXV 1900 Midnight Star2008
YamahaXV 1900 Midnight Star2009
YamahaXV 1900 Midnight Star2010
YamahaXV 9502014
YamahaXV 9502015
YamahaXV 950 CU ABS2014
YamahaXV 950 CU ABS2015
YamahaXV 950 R CU ABS2014
YamahaXV 950 R CU ABS2015
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2007
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2008
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2009
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2010
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2011
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2012
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2013
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2014
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2015
YamahaXVS 1300 A Midnight Star2016
YamahaXVS 1300 Custom XVS1300CU2014
YamahaXVS 1300 Custom XVS1300CU2015
YamahaXVS 1300 Custom XVS1300CU2016
YamahaXVS 950 A Midnight Star2009
YamahaXVS 950 A Midnight Star2010
YamahaXVS 950 A Midnight Star2011
YamahaXVS 950 A Midnight Star2012
YamahaXVS 950 A Midnight Star2013
YamahaXVS 950 A Midnight Star2014
YamahaXVS 950 A Midnight Star2015
YamahaYZ 250 2T1984
YamahaYZ 250 2T1985
YamahaYZ 250 2T1986
YamahaYZ 250 2T1987
YamahaYZ 250 2T1988
YamahaYZ 250 2T1989
YamahaYZ 250 2T1990
YamahaYZ 250 2T1991
YamahaYZ 250 2T1992
YamahaYZ 250 2T1993
YamahaYZ 250 2T1994
YamahaYZ 250 2T1995
YamahaYZ 250 2T1996
YamahaYZ 250 2T1997
YamahaYZ 250 2T1998
YamahaYZ 4901986
YamahaYZ 4901987
YamahaYZ 4901988