Sök
Filters

O-Ring 3.5X22MM Athena

Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 734.75.68
Leveranstid: 1-5 dagar
40,00 kr

Athena O-Ring

 

Athena, et internationalt firma grundlagt i 1973, designer og fremstiller pakninger, tekniske reservedele og metalkomponenter til industri- og motorcykelsektoren i henhold til de højeste kvalitetsstandarder UNI EN ISO 9001, 9002, 14001 og UNI ISO / TS 16949.


Athena er referencepunktet på markedet for forberedelse af pakningssæt med et komplet sortiment til scootere, on- og off-road motorcykler, ATV'er og Harley Davidson.


I offroad-verdenen udvikler Athena-puljen af ingeniører og teknikere nye produktserier i samarbejde med de vigtigste internationale teams MXGP og AMA Supercross.


Athena-produkter gennemgår strenge kvalitetstest for at garantere kunderne høje standarder for ydeevne, konkurrenceevne og pålidelighed.


Athena tilbyder det bredeste udvalg af udskiftningspakninger, der findes på markedet, og har mere end 40 års erfaring i branchen. Athena seglsæt er baseret på dybdegående knowhow, kontinuerlig teknologisk udvikling opnået af sit interne team af ingeniører og designere og produktion strengt fokuseret på de parametre, der kræves af OEM'er.


Athena tilbyder en række pakninger med fremragende tætningsegenskaber, der fås i ark papir, cellulose, metal og gummi og i forskellige tykkelser for at imødekomme kundernes krav.


Technical Data:
Assortment:   No
Inner Diameter:   22 mm
Outer Diameter:   29 mm
Height:   3.5 mm
Material:   Rubber
Shape:   Round
Petrol resistant:   Yes
Oil resistant:   Yes

Athena O-Ring

 

Athena, et internationalt firma grundlagt i 1973, designer og fremstiller pakninger, tekniske reservedele og metalkomponenter til industri- og motorcykelsektoren i henhold til de højeste kvalitetsstandarder UNI EN ISO 9001, 9002, 14001 og UNI ISO / TS 16949.


Athena er referencepunktet på markedet for forberedelse af pakningssæt med et komplet sortiment til scootere, on- og off-road motorcykler, ATV'er og Harley Davidson.


I offroad-verdenen udvikler Athena-puljen af ingeniører og teknikere nye produktserier i samarbejde med de vigtigste internationale teams MXGP og AMA Supercross.


Athena-produkter gennemgår strenge kvalitetstest for at garantere kunderne høje standarder for ydeevne, konkurrenceevne og pålidelighed.


Athena tilbyder det bredeste udvalg af udskiftningspakninger, der findes på markedet, og har mere end 40 års erfaring i branchen. Athena seglsæt er baseret på dybdegående knowhow, kontinuerlig teknologisk udvikling opnået af sit interne team af ingeniører og designere og produktion strengt fokuseret på de parametre, der kræves af OEM'er.


Athena tilbyder en række pakninger med fremragende tætningsegenskaber, der fås i ark papir, cellulose, metal og gummi og i forskellige tykkelser for at imødekomme kundernes krav.


Technical Data:
Assortment:   No
Inner Diameter:   22 mm
Outer Diameter:   29 mm
Height:   3.5 mm
Material:   Rubber
Shape:   Round
Petrol resistant:   Yes
Oil resistant:   Yes

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
SuzukiDR 650 R1990
SuzukiDR 650 R1991
SuzukiDR 650 R1992
SuzukiDR 650 R1993
SuzukiDR 650 R1994
SuzukiDR 650 R1995
SuzukiDR 650 RE1994
SuzukiDR 650 RE1995
SuzukiDR 650 REU1994
SuzukiDR 650 REU1995
SuzukiDR 650 RS1990
SuzukiDR 650 RS1991
SuzukiDR 650 RSE1991
SuzukiDR 650 RSE1992
SuzukiDR 650 RSE1993
SuzukiDR 650 RSEU1991
SuzukiDR 650 RSEU1992
SuzukiDR 650 RSEU1993
SuzukiDR 650 RSU1990
SuzukiDR 650 RSU1991
SuzukiDR 650 RU1990
SuzukiDR 650 RU1991
SuzukiDR 650 RU1992
SuzukiDR 650 RU1993
SuzukiDR 650 RU1994
SuzukiDR 650 RU1995
SuzukiGSF 12001996
SuzukiGSF 12001997
SuzukiGSF 12001998
SuzukiGSF 12001999
SuzukiGSF 12002000
SuzukiGSF 12002001
SuzukiGSF 12002002
SuzukiGSF 12002003
SuzukiGSF 12002004
SuzukiGSF 12002005
SuzukiGSF 12002006
SuzukiGSF 6001995
SuzukiGSF 6001996
SuzukiGSF 6001997
SuzukiGSF 6001998
SuzukiGSF 6001999
SuzukiGSF 6002000
SuzukiGSF 6002001
SuzukiGSF 6002002
SuzukiGSF 6002003
SuzukiGSF 6002004
SuzukiGSF 600 S1996
SuzukiGSF 600 S1997
SuzukiGSF 600 S1998
SuzukiGSF 600 S1999
SuzukiGSF 600 S2000
SuzukiGSF 600 S2001
SuzukiGSF 600 S2002
SuzukiGSF 600 S2003
SuzukiGSF 600 S2004
SuzukiGSF 600 SU1996
SuzukiGSF 600 SU1997
SuzukiGSF 600 SU1998
SuzukiGSF 600 SU1999
SuzukiGSF 600 SU2000
SuzukiGSF 600 SU2001
SuzukiGSF 600 SU2002
SuzukiGSF 600 SU2003
SuzukiGSF 600 SU2004
SuzukiGSF 600 U1995
SuzukiGSF 600 U1996
SuzukiGSF 600 U1997
SuzukiGSF 600 U1998
SuzukiGSF 600 U1999
SuzukiGSF 600 U2000
SuzukiGSF 600 U2001
SuzukiGSF 600 U2002
SuzukiGSF 600 U2003
SuzukiGSF 600 U2004
SuzukiGSX 1100 F1988
SuzukiGSX 1100 F1989
SuzukiGSX 1100 F1990
SuzukiGSX 1100 F1991
SuzukiGSX 1100 F1992
SuzukiGSX 1100 F1993
SuzukiGSX 12001999
SuzukiGSX 12002000
SuzukiGSX 14002002
SuzukiGSX 14002003
SuzukiGSX 14002004
SuzukiGSX 14002005
SuzukiGSX 14002006
SuzukiGSX 14002007
SuzukiGSX 1400 U12002
SuzukiGSX 1400 U12003
SuzukiGSX 1400 U12004
SuzukiGSX 1400 U12005
SuzukiGSX 600 F1988
SuzukiGSX 600 F1989
SuzukiGSX 600 F1990
SuzukiGSX 600 F1991
SuzukiGSX 600 F1992
SuzukiGSX 600 F1993
SuzukiGSX 600 F1994
SuzukiGSX 600 F1995
SuzukiGSX 600 FU1988
SuzukiGSX 600 FU1989
SuzukiGSX 600 FU1990
SuzukiGSX 600 FU1991
SuzukiGSX 600 FU1992
SuzukiGSX 600 FU1993
SuzukiGSX 600 FU1994
SuzukiGSX 600 FU1995
SuzukiGSX 600 FU21988
SuzukiGSX 600 FU21989
SuzukiGSX 600 FU21990
SuzukiGSX 600 FU21991
SuzukiGSX 600 FU21992
SuzukiGSX 600 FU21993
SuzukiGSX 600 FU21994
SuzukiGSX 600 FU21995
SuzukiGSX 7501998
SuzukiGSX 7501999
SuzukiGSX 7502000
SuzukiGSX 7502001
SuzukiGSX 7502002
SuzukiGSX 7502003
SuzukiGSX 750 F1989
SuzukiGSX 750 F1990
SuzukiGSX 750 F1991
SuzukiGSX 750 F1992
SuzukiGSX 750 F1993
SuzukiGSX 750 F1994
SuzukiGSX 750 F1995
SuzukiGSX 750 F1996
SuzukiGSX 750 F1997
SuzukiGSX 750 F1998
SuzukiGSX 750 F1999
SuzukiGSX 750 F2000
SuzukiGSX 750 F2001
SuzukiGSX 750 F2002
SuzukiGSX 750 F2003
SuzukiGSX 750 F2004
SuzukiGSX 750 F2005
SuzukiGSX 750 F2006
SuzukiGSX-R 11001986
SuzukiGSX-R 11001987
SuzukiGSX-R 11001988
SuzukiGSX-R 11001989
SuzukiGSX-R 11001990
SuzukiGSX-R 11001991
SuzukiGSX-R 11001992
SuzukiGSX-R 7501985
SuzukiGSX-R 7501986
SuzukiGSX-R 7501987
SuzukiGSX-R 7501988
SuzukiGSX-R 7501989
SuzukiGSX-R 7501990
SuzukiGSX-R 7501991
SuzukiVLR 1800 C1800 R2008
SuzukiVLR 1800 C1800 R2009
SuzukiVLR 1800 C1800 R2010
SuzukiVLR 1800 C1800 R2011
SuzukiVLR 1800 C1800 R2012
SuzukiVLR 1800 C1800 R2013
SuzukiVLR 1800 C1800 RT2008
SuzukiVLR 1800 C1800 RT2009
SuzukiVLR 1800 C1800 RT2010
SuzukiVLR 1800 C1800 RT2011
SuzukiVLR 1800 C1800 RT2012
SuzukiVLR 1800 C1800 RU22008
SuzukiVLR 1800 C1800 RUF2009
SuzukiVLR 1800 C1800 RUF2010
SuzukiVLR 1800 C1800 RUF2011
SuzukiVLR 1800 C1800 RUF2012
SuzukiVZR 1800 M1800 R2006
SuzukiVZR 1800 M1800 R2007
SuzukiVZR 1800 M1800 R2008
SuzukiVZR 1800 M1800 R2009
SuzukiVZR 1800 M1800 R2010
SuzukiVZR 1800 M1800 R2011
SuzukiVZR 1800 M1800 R2012
SuzukiVZR 1800 M1800 R2013
SuzukiVZR 1800 M1800 R2014
SuzukiVZR 1800 M1800 R2015
SuzukiVZR 1800 M1800 R2016
SuzukiVZR 1800 M1800 R2017
SuzukiVZR 1800 M1800 RBZ2014
SuzukiVZR 1800 M1800 RBZ2015
SuzukiVZR 1800 M1800 RBZ2016
SuzukiVZR 1800 M1800 RBZ2017
SuzukiVZR 1800 M1800 RBZUF2014
SuzukiVZR 1800 M1800 RBZUF2015
SuzukiVZR 1800 M1800 RBZUF2016
SuzukiVZR 1800 M1800 RBZUF2017
SuzukiVZR 1800 M1800 RN2008
SuzukiVZR 1800 M1800 RN2009
SuzukiVZR 1800 M1800 RNU22008
SuzukiVZR 1800 M1800 RNUF2009
SuzukiVZR 1800 M1800 RU22006
SuzukiVZR 1800 M1800 RU22007
SuzukiVZR 1800 M1800 RU22008
SuzukiVZR 1800 M1800 RUF2010
SuzukiVZR 1800 M1800 RUF2011
SuzukiVZR 1800 M1800 RUF2012
SuzukiVZR 1800 M1800 RUF2013
SuzukiVZR 1800 M1800 RUF2014
SuzukiVZR 1800 M1800 RUF2015
SuzukiVZR 1800 M1800 RUF2016
SuzukiVZR 1800 M1800 RUF2017
SuzukiVZR 1800 M1800 RZ2007
SuzukiVZR 1800 M1800 RZ2008
SuzukiVZR 1800 M1800 RZ2009
SuzukiVZR 1800 M1800 RZ2010
SuzukiVZR 1800 M1800 RZ2011
SuzukiVZR 1800 M1800 RZ2012
SuzukiVZR 1800 M1800 RZ2013
SuzukiVZR 1800 M1800 RZ2014
SuzukiVZR 1800 M1800 RZU22007
SuzukiVZR 1800 M1800 RZUF2009
SuzukiVZR 1800 M1800 RZUF2010
SuzukiVZR 1800 M1800 RZUF2011
SuzukiVZR 1800 M1800 RZUF2012
SuzukiVZR 1800 M1800 RZUF2013
SuzukiVZR 1800 M1800 RZUF2014
ZZZZ 0