Filters
Stänga

Gear Lever Aluminium Suzuki SV 650

Gear Lever Aluminium fra JMP
Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 710.13.63
Tillverkarens artikelnummer: 51088018
Leveranstid: 1-5 arbetsdagar
504,00 kr
Klarna Payments Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Snabb leverans med GLS – din order kommer snabbt fram
  • Säker betalning – vi skyddar dina uppgifter
  • Dela upp betalningen med Klarna – enkelt och flexibelt
  • Hitta rätt delar – använd vår precisa sökmodul
  • Över 20 års erfarenhet

Växelpedal i aluminium för Suzuki GSF 1200 S och andra modeller

Denna växelpedal från JMP, SKU: 710.13.63, är tillverkad av robust gjuten aluminium och är designad för att vara en hållbar lösning för motorcyklar. Med fokus på kvalitet och precision erbjuder denna pedal både funktionalitet och stil, vilket gör den idealisk som ersättning för den originala delen.

Slitstark och precis konstruktion

Växelpedalen är tillverkad av aluminium, vilket säkerställer låg vikt och hög motståndskraft mot slitage. Den är utformad för att leverera pålitlig prestanda, även under krävande förhållanden, och passar perfekt till motorcyklar från Suzuki, inklusive den populära GSF 1200 S, känd för sin kraft och mångsidighet.

Egenskaper och fördelar

  • Material av hög kvalitet: Aluminium säkerställer låg vikt och lång livslängd.
  • Precis passform: Designad för att ersätta originaldelen utan behov av justeringar.
  • Enkel installation: Monteras snabbt och enkelt på kompatibla motorcyklar.

Kompatibla motorcyklar

Denna växelpedal är kompatibel med ett brett utbud av Suzuki-modeller som sträcker sig över flera decennier. Utvalda modeller inkluderar:

  • Suzuki GSF 1200 (1996-2006)
  • Suzuki GSX-R 750 (1985-2003)
  • Suzuki SV 650 (1999-2003)
  • Suzuki TL 1000 R/S (1997-2000)

Rekommendation

Denna växelpedal är en idealisk ersättning för motorcyklar som kräver en kombination av styrka och låg vikt i sitt växelsystem. Se till att kontrollera produktbilden och specifikationerna för att säkerställa kompatibilitet med din motorcykel.

Se den kompletta listan av fordon som växelpedalen passar på, nedan.

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
SuzukiGSF 12001996
SuzukiGSF 12001997
SuzukiGSF 12001998
SuzukiGSF 12001999
SuzukiGSF 12002000
SuzukiGSF 12002001
SuzukiGSF 12002002
SuzukiGSF 12002003
SuzukiGSF 12002004
SuzukiGSF 12002005
SuzukiGSF 12002006
SuzukiGSF 1200 A2006
SuzukiGSF 1200 S1996
SuzukiGSF 1200 S1997
SuzukiGSF 1200 S1998
SuzukiGSF 1200 S1999
SuzukiGSF 1200 S2000
SuzukiGSF 1200 S2001
SuzukiGSF 1200 S2002
SuzukiGSF 1200 S2003
SuzukiGSF 1200 S2004
SuzukiGSF 1200 S2005
SuzukiGSF 1200 S2006
SuzukiGSF 1200 SA1997
SuzukiGSF 1200 SA1998
SuzukiGSF 1200 SA1999
SuzukiGSF 1200 SA2000
SuzukiGSF 1200 SA2006
SuzukiGSF 1200 SZ2005
SuzukiGSX-R 10002001
SuzukiGSX-R 10002002
SuzukiGSX-R 10002003
SuzukiGSX-R 1000 U12001
SuzukiGSX-R 1000 U12002
SuzukiGSX-R 1000 U22001
SuzukiGSX-R 1000 U22002
SuzukiGSX-R 11001989
SuzukiGSX-R 11001990
SuzukiGSX-R 11001991
SuzukiGSX-R 11001992
SuzukiGSX-R 6001997
SuzukiGSX-R 6001998
SuzukiGSX-R 6001999
SuzukiGSX-R 6002000
SuzukiGSX-R 6002001
SuzukiGSX-R 6002002
SuzukiGSX-R 6002003
SuzukiGSX-R 600 U12001
SuzukiGSX-R 600 U12002
SuzukiGSX-R 600 U22001
SuzukiGSX-R 600 U22002
SuzukiGSX-R 600 U22003
SuzukiGSX-R 7501985
SuzukiGSX-R 7501986
SuzukiGSX-R 7501987
SuzukiGSX-R 7501988
SuzukiGSX-R 7501989
SuzukiGSX-R 7501990
SuzukiGSX-R 7501991
SuzukiGSX-R 7501996
SuzukiGSX-R 7501997
SuzukiGSX-R 7501998
SuzukiGSX-R 7501999
SuzukiGSX-R 7502000
SuzukiGSX-R 7502001
SuzukiGSX-R 7502002
SuzukiGSX-R 7502003
SuzukiGSX-R 750 U12000
SuzukiGSX-R 750 U12001
SuzukiGSX-R 750 U12002
SuzukiGSX-R 750 U12003
SuzukiGSX-R 750 W1992
SuzukiGSX-R 750 W1993
SuzukiGSX-R 750 W1994
SuzukiGSX-R 750 W1995
SuzukiRF 600 R1993
SuzukiRF 600 R1994
SuzukiRF 600 R1995
SuzukiRF 600 R1996
SuzukiRF 600 RU1993
SuzukiRF 600 RU1994
SuzukiRF 600 RU1995
SuzukiRF 600 RU1996
SuzukiRF 900 R1994
SuzukiRF 900 R1995
SuzukiRF 900 R1996
SuzukiRF 900 R1997
SuzukiSV 6501999
SuzukiSV 6502000
SuzukiSV 6502001
SuzukiSV 6502002
SuzukiSV 6502003
SuzukiSV 650 S1999
SuzukiSV 650 S2000
SuzukiSV 650 S2001
SuzukiSV 650 S2002
SuzukiSV 650 S2003
SuzukiSV 650 SU1999
SuzukiSV 650 SU2000
SuzukiSV 650 SU2001
SuzukiSV 650 SU2002
SuzukiSV 650 SU2003
SuzukiSV 650 U1999
SuzukiSV 650 U2000
SuzukiSV 650 U2001
SuzukiSV 650 U2002
SuzukiSV 650 U2003
SuzukiTL 1000 R1998
SuzukiTL 1000 R1999
SuzukiTL 1000 S1997
SuzukiTL 1000 S1998
SuzukiTL 1000 S1999
SuzukiTL 1000 S2000