Sök
Filters

BROMSSKIVA BREMBO

Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 760.07.47
Leveranstid: 1-5 dage
1 960,00 kr

De faste skiver i Brembo Oro serien er fremstillet i en enkelt støbning af rustfrit stål.

Fremstillingsprocessen overholder strenge tolerancer med hensyn til design og konstruktion.

Bearbejdningscyklusserne sikrer maksimal egnethed og koncentricitet.

 

Brembos omfattende erfaring har gjort det muligt at bestemme de passende former, tolerancer og størrelser for hver type motorcykel og anvendelse. Faktisk forbedrer Brembo-skivernes specielle formgivning gennem en omhyggelig undersøgelse af bearbejdningstolerancer overførslen af bremsemomentet, samtidig med at den giver forbedret modstandsdygtighed over for mekaniske og termiske belastninger.


Technical Data:
Outer Diameter:   276 mm
Inner Diameter:   144.5 mm
PCD:   166 mm
Number of mounting bolts:   6
Bolt hole diameter:   10.5 mm
Thickness:   5 mm
Construction:   Fixed
Manufacturer:   Brembo

De faste skiver i Brembo Oro serien er fremstillet i en enkelt støbning af rustfrit stål.

Fremstillingsprocessen overholder strenge tolerancer med hensyn til design og konstruktion.

Bearbejdningscyklusserne sikrer maksimal egnethed og koncentricitet.

 

Brembos omfattende erfaring har gjort det muligt at bestemme de passende former, tolerancer og størrelser for hver type motorcykel og anvendelse. Faktisk forbedrer Brembo-skivernes specielle formgivning gennem en omhyggelig undersøgelse af bearbejdningstolerancer overførslen af bremsemomentet, samtidig med at den giver forbedret modstandsdygtighed over for mekaniske og termiske belastninger.


Technical Data:
Outer Diameter:   276 mm
Inner Diameter:   144.5 mm
PCD:   166 mm
Number of mounting bolts:   6
Bolt hole diameter:   10.5 mm
Thickness:   5 mm
Construction:   Fixed
Manufacturer:   Brembo

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
DaelimVJ 125 Fi2007
DaelimVJ 125 Fi2008
DaelimVJ 125 Fi2009
DaelimVJ 125 Fi2010
DaelimVJ 125 Fi2011
DaelimVJ 125 Fi2012
DaelimVJ 125 Fi2013
DaelimVJ 125 Fi2014
DaelimVJ 125 Fi2015
DaelimVJ 125 Fi2016
DaelimVJF 125 R Fi2007
DaelimVJF 125 R Fi2008
DaelimVJF 125 R Fi2009
DaelimVJF 125 R Fi2010
DaelimVJF 125 R Fi2011
DaelimVJF 125 R Fi2012
DaelimVJF 125 R Fi2013
DaelimVJF 125 R Fi2014
DaelimVJF 125 R Fi2015
DaelimVJF 125 R Fi2016
DaelimVJF 125 R Fi2017
DaelimVJF 125 R Fi2018
DaelimVL 1252000
DaelimVL 1252001
DaelimVL 1252002
DaelimVL 1252003
DaelimVL 1252004
DaelimVL 1252005
DaelimVL 1252006
DaelimVL 1252007
DaelimVL 125 Fi2008
DaelimVL 125 Fi2009
DaelimVL 125 Fi2010
DaelimVL 125 Fi2011
DaelimVL 125 Fi2012
DaelimVL 125 Fi2013
DaelimVL 125 Fi2014
DaelimVL 125 Fi2015
DaelimVL 125 Fi2016
DaelimVT 1252000
DaelimVT 1252001
DaelimVT 1252002
HondaCB 1100 F1983
HondaCB 1100 F1984
HondaCB 1300 F2001
HondaCBR 1000 F1987
HondaCBR 1000 F1988
HondaCBR 1000 F1989
HondaCBR 1000 F1990
HondaCBR 1000 F1991
HondaCBR 1000 F1992
HondaCBR 125 R2004
HondaCBR 125 R2005
HondaCBR 125 RS2005
HondaCBR 125 RS2006
HondaCBR 125 RS2007
HondaCBX 750 F1984
HondaCBX 750 F1985
HondaCBX 750 F1986
HondaFJS 600 A2003
HondaFJS 600 A2004
HondaFJS 600 A2005
HondaFJS 600 A2006
HondaFJS 600 A2007
HondaFJS 600 A2008
HondaFJS 600 A2009
HondaFJS 600 A2010
HondaFX 6501999
HondaFX 6502000
HondaGB 5001989
HondaGB 5001990
HondaGL 15001988
HondaGL 15001989
HondaNT 650 V1998
HondaNT 650 V1999
HondaNT 650 V2000
HondaNT 650 V2001
HondaNT 650 V2002
HondaNT 650 V2003
HondaNT 650 V2004
HondaNT 650 V2005
HondaNT 700 V2006
HondaNT 700 V2007
HondaNT 700 V2008
HondaNT 700 V2009
HondaNT 700 V2010
HondaNT 700 V2011
HondaNT 700 V2012
HondaNT 700 V2013
HondaPC 8001989
HondaPC 8001990
HondaSLR 6501997
HondaSLR 6501998
HondaVF 1000 F1984
HondaVF 1000 F1985
HondaVF 1000 F21985
HondaVF 1000 R1984
HondaVF 1000 R1985
HondaVF 1000 R1986
HondaVFR 400 R1986
HondaVFR 750 F1986
HondaVFR 750 F1987
HondaVT 1100 C21995
HondaVT 1100 C21996
HondaVT 1100 C21997
HondaVT 1100 C21998
HondaVT 1100 C21999
HondaVT 1100 C22000
HondaVT 1100 C31998
HondaVT 1100 C31999
HondaVT 1100 C32000
HondaXBR 500 S1987
HondaXBR 500 S1988
HondaXBR 500 S1989
HondaXL 600 V1987
HondaXL 600 V1989
HondaXL 600 V1990
HondaXL 600 V1991
HondaXL 600 V1992
HondaXL 600 V1993
HondaXL 600 V1994
HondaXL 600 V1995
HondaXL 600 V1996
HondaXLV 750 R1983
HondaXLV 750 R1984
HondaXLV 750 R1985
TriumphTiger 9001993
TriumphTiger 9001994
TriumphTiger 9001995
TriumphTiger 9001996
TriumphTiger 9001997
TriumphTiger 9001998