Sök
Filters

BROMSSKIVA BREMBO

Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 760.08.71
Leveranstid: 1-5 dage
3 499,00 kr

Takket være brugen af materialer af høj kvalitet tilbyder de flydende skiver enestående ydeevne.

De består af en friktionsring i rustfrit stål og en bremsekande lavet af CNC-bearbejdet aluminiumslegering, som er forbundet til ti bærestifter og derefter anodiseret.

 


Technical Data:
Outer Diameter:   298 mm
Inner Diameter:   132 mm
PCD:   150 mm
Number of mounting bolts:   6
Bolt hole diameter:   8.5 mm
Thickness:   5 mm
Construction:   Floating
Manufacturer:   Brembo

Takket være brugen af materialer af høj kvalitet tilbyder de flydende skiver enestående ydeevne.

De består af en friktionsring i rustfrit stål og en bremsekande lavet af CNC-bearbejdet aluminiumslegering, som er forbundet til ti bærestifter og derefter anodiseret.

 


Technical Data:
Outer Diameter:   298 mm
Inner Diameter:   132 mm
PCD:   150 mm
Number of mounting bolts:   6
Bolt hole diameter:   8.5 mm
Thickness:   5 mm
Construction:   Floating
Manufacturer:   Brembo

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
YamahaBT 11002002
YamahaBT 11002003
YamahaBT 11002004
YamahaBT 11002005
YamahaBT 11002006
YamahaDT 125 X2005
YamahaDT 125 X2006
YamahaFJR 13002001
YamahaFJR 13002002
YamahaFZS 10002001
YamahaFZS 10002002
YamahaFZS 10002003
YamahaFZS 10002004
YamahaFZS 10002005
YamahaSR 4002014
YamahaSR 4002015
YamahaSR 4002016
YamahaTDM 9002002
YamahaTDM 9002003
YamahaTDM 9002004
YamahaTDM 9002005
YamahaTDM 9002006
YamahaTDM 9002007
YamahaTDM 9002008
YamahaTDM 9002009
YamahaTDM 9002010
YamahaTDM 9002011
YamahaTDM 900 A2005
YamahaTDM 900 A2006
YamahaTDM 900 A2007
YamahaTDM 900 A2008
YamahaTDM 900 A2009
YamahaTDM 900 A2010
YamahaTDM 900 A2011
YamahaTDM 900 A2012
YamahaTDM 900 A2013
YamahaVMX-12 12001993
YamahaVMX-12 12001996
YamahaVMX-12 12001997
YamahaVMX-12 12001998
YamahaVMX-12 12001999
YamahaVMX-12 12002000
YamahaVMX-12 12002001
YamahaVMX-12 12002002
YamahaVMX-12 1200 F1994
YamahaVMX-12 1200 FC1994
YamahaVMX-12 1200 G1995
YamahaVMX-12 1200 GC1995
YamahaWR 125 X2009
YamahaWR 125 X2010
YamahaWR 125 X2011
YamahaWR 125 X2012
YamahaWR 125 X2013
YamahaWR 125 X2014
YamahaWR 125 X2015
YamahaWR 125 X2016
YamahaWR 125 X2017
YamahaXJ 600 NH1998
YamahaXJ 600 NH1999
YamahaXJ 600 NH2000
YamahaXJ 600 NH2001
YamahaXJ 600 NH2002
YamahaXJ 600 NH2003
YamahaXJ 600 NN1998
YamahaXJ 600 NN1999
YamahaXJ 600 NN2000
YamahaXJ 600 NN2001
YamahaXJ 600 NN2002
YamahaXJ 600 NN2003
YamahaXJ 600 SH1998
YamahaXJ 600 SH1999
YamahaXJ 600 SH2000
YamahaXJ 600 SH2001
YamahaXJ 600 SH2002
YamahaXJ 600 SH2003
YamahaXJ 600 SN1998
YamahaXJ 600 SN1999
YamahaXJ 600 SN2000
YamahaXJ 600 SN2001
YamahaXJ 600 SN2002
YamahaXJ 600 SN2003
YamahaXJR 13001999
YamahaXJR 13002000
YamahaXJR 13002001
YamahaXJR 13002002
YamahaXJR 13002003
YamahaXJR 13002004
YamahaXJR 13002005
YamahaXJR 13002006
YamahaXJR 13002007
YamahaXJR 13002008
YamahaXJR 13002009
YamahaXJR 13002010
YamahaXJR 13002011
YamahaXJR 13002012
YamahaXJR 13002013
YamahaXJR 13002014
YamahaXJR 1300 SP2001
YamahaXT 660 R2004
YamahaXT 660 R2005
YamahaXT 660 R2006
YamahaXT 660 R2007
YamahaXT 660 R2008
YamahaXT 660 R2009
YamahaXT 660 R2010
YamahaXT 660 R2011
YamahaXT 660 R2012
YamahaXT 660 R2013
YamahaXT 660 R2014
YamahaXT 660 R2015
YamahaXT 660 R2016
YamahaXT 660 Z2008
YamahaXT 660 Z2009
YamahaXT 660 Z2010
YamahaXT 660 Z2011
YamahaXT 660 Z2012
YamahaXT 660 Z2013
YamahaXT 660 Z2014
YamahaXT 660 Z2015
YamahaXT 660 Z2016
YamahaXT 660 ZA2011
YamahaXT 660 ZA2012
YamahaXT 660 ZA2013
YamahaXT 660 ZA2014
YamahaXT 660 ZA2015
YamahaXT 660 ZA2016
YamahaXV 1600 A1999
YamahaXV 1600 A2000
YamahaXV 1600 A2001
YamahaXV 1600 A2002
YamahaXV 1600 A2003
YamahaXV 1600 A2004
YamahaXV 17002003
YamahaXV 17002004
YamahaXV 17002005
YamahaXV 19002006
YamahaXV 19002007
YamahaXV 19002008
YamahaXV 19002009
YamahaXV 19002010
YamahaXV 1900 A2011
YamahaXV 1900 A2012
YamahaXV 1900 A2013
YamahaXV 1900 A2014
YamahaXV 1900 A2015
YamahaXV 1900 A2016
YamahaXV 535 H1996
YamahaXV 535 H1997
YamahaXV 535 H1998
YamahaXV 535 H1999
YamahaXV 535 H2000
YamahaXV 535 H2001
YamahaXV 535 H2002
YamahaXV 535 H2003
YamahaXV 535 N1996
YamahaXV 535 N1997
YamahaXV 535 N1998
YamahaXV 535 N1999
YamahaXV 535 N2000
YamahaXV 535 N2001
YamahaXV 535 N2002
YamahaXV 535 N2003
YamahaXV 535 SH1995
YamahaXV 535 SH1996
YamahaXV 535 SH1997
YamahaXV 535 SN1995
YamahaXV 535 SN1996
YamahaXV 535 SN1997
YamahaXV 9502015
YamahaXV 9502016
YamahaXV 9502017
YamahaXV 9502018
YamahaXV 950 R2014
YamahaXV 950 R2015
YamahaXV 950 R2016
YamahaXV 950 R2017
YamahaXV 950 R2018
YamahaXV 950 R2019
YamahaXV 950 R2020
YamahaXV 950 R2021
YamahaXVS 11001999
YamahaXVS 11002000
YamahaXVS 11002001
YamahaXVS 11002002
YamahaXVS 1100 A2000
YamahaXVS 1100 A2001
YamahaXVS 1100 A2002
YamahaXVS 1100 A2003
YamahaXVS 1100 A2004
YamahaXVS 1100 A2005
YamahaXVS 1100 A2006
YamahaXVS 1100 A2007
YamahaXVS 1300 A2007
YamahaXVS 1300 A2008
YamahaXVS 1300 A2009
YamahaXVS 1300 A2010
YamahaXVS 1300 A2011
YamahaXVS 1300 A2012
YamahaXVS 1300 A2013
YamahaXVS 1300 A2014
YamahaXVS 1300 A2015
YamahaXVS 1300 A2016
YamahaXVS 650 AH1998
YamahaXVS 650 AH1999
YamahaXVS 650 AH2000
YamahaXVS 650 AH2001
YamahaXVS 650 AH2002
YamahaXVS 650 AH2003
YamahaXVS 650 AH2004
YamahaXVS 650 AH2005
YamahaXVS 650 AH2006
YamahaXVS 650 AH2007
YamahaXVS 650 AN1998
YamahaXVS 650 AN1999
YamahaXVS 650 AN2000
YamahaXVS 650 AN2001
YamahaXVS 650 AN2002
YamahaXVS 650 AN2003
YamahaXVS 650 AN2004
YamahaXVS 650 AN2005
YamahaXVS 650 AN2006
YamahaXVS 650 AN2007
YamahaXVS 650 H1997
YamahaXVS 650 H1998
YamahaXVS 650 H1999
YamahaXVS 650 H2000
YamahaXVS 650 H2001
YamahaXVS 650 H2002
YamahaXVS 650 H2003
YamahaXVS 650 N1997
YamahaXVS 650 N1998
YamahaXVS 650 N1999
YamahaXVS 650 N2000
YamahaXVS 650 N2001
YamahaXVS 650 N2002
YamahaXVS 650 N2003
YamahaXVZ 1200 TD1984
YamahaXVZ 1200 TD1985
YamahaXVZ 1300 AH1996
YamahaXVZ 1300 AH1997
YamahaXVZ 1300 AH1998
YamahaXVZ 1300 AH1999
YamahaXVZ 1300 AHC1996
YamahaXVZ 1300 AHC1997
YamahaXVZ 1300 AHC1998
YamahaXVZ 1300 AHC1999
YamahaXVZ 1300 ATH1996
YamahaXVZ 1300 ATH1997
YamahaXVZ 1300 ATH1998
YamahaXVZ 1300 ATH1999
YamahaXVZ 1300 ATHC1996
YamahaXVZ 1300 ATHC1997
YamahaXVZ 1300 ATHC1998
YamahaXVZ 1300 ATHC1999
YamahaYZF 1000 R1996
YamahaYZF 1000 R1997
YamahaYZF 1000 R1998
YamahaYZF 1000 R1999
YamahaYZF 1000 R2000
YamahaYZF 1000 R2001
YamahaYZF 1000 R2002
YamahaYZF 600 RH1996
YamahaYZF 600 RH1997
YamahaYZF 600 RH1998
YamahaYZF 600 RH1999
YamahaYZF 600 RH2000
YamahaYZF 600 RH2001
YamahaYZF 600 RH2002
YamahaYZF 600 RN1996
YamahaYZF 600 RN1997
YamahaYZF 600 RN1998
YamahaYZF 600 RN1999
YamahaYZF 600 RN2000
YamahaYZF 600 RN2001
YamahaYZF 600 RN2002
YamahaYZF-R1 10001998
YamahaYZF-R1 10001999
YamahaYZF-R1 10002000
YamahaYZF-R1 10002001
YamahaYZF-R1 10002002
YamahaYZF-R1 10002003
YamahaYZF-R6 600 H1999
YamahaYZF-R6 600 H2000
YamahaYZF-R6 600 H2001
YamahaYZF-R6 600 H2002
YamahaYZF-R6 600 N1999
YamahaYZF-R6 600 N2000
YamahaYZF-R6 600 N2001
YamahaYZF-R6 600 N2002