Sök
Filters

BROMSSKIVA BREMBO

Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 760.07.70
Leveranstid: 1-5 dage
1 762,00 kr

De faste skiver i Brembo Oro serien er fremstillet i en enkelt støbning af rustfrit stål.

Fremstillingsprocessen overholder strenge tolerancer med hensyn til design og konstruktion.

Bearbejdningscyklusserne sikrer maksimal egnethed og koncentricitet.

 

Brembos omfattende erfaring har gjort det muligt at bestemme de passende former, tolerancer og størrelser for hver type motorcykel og anvendelse. Faktisk forbedrer Brembo-skivernes specielle formgivning gennem en omhyggelig undersøgelse af bearbejdningstolerancer overførslen af bremsemomentet, samtidig med at den giver forbedret modstandsdygtighed over for mekaniske og termiske belastninger.


Technical Data:
Outer Diameter:   245 mm
Inner Diameter:   83 mm
PCD:   102 mm
Number of mounting bolts:   4
Bolt hole diameter:   9.85 mm
Thickness:   5 mm
Construction:   Fixed
Manufacturer:   Brembo

De faste skiver i Brembo Oro serien er fremstillet i en enkelt støbning af rustfrit stål.

Fremstillingsprocessen overholder strenge tolerancer med hensyn til design og konstruktion.

Bearbejdningscyklusserne sikrer maksimal egnethed og koncentricitet.

 

Brembos omfattende erfaring har gjort det muligt at bestemme de passende former, tolerancer og størrelser for hver type motorcykel og anvendelse. Faktisk forbedrer Brembo-skivernes specielle formgivning gennem en omhyggelig undersøgelse af bearbejdningstolerancer overførslen af bremsemomentet, samtidig med at den giver forbedret modstandsdygtighed over for mekaniske og termiske belastninger.


Technical Data:
Outer Diameter:   245 mm
Inner Diameter:   83 mm
PCD:   102 mm
Number of mounting bolts:   4
Bolt hole diameter:   9.85 mm
Thickness:   5 mm
Construction:   Fixed
Manufacturer:   Brembo

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
DucatiDucati Monster 12002019
DucatiDucati Monster 12002020
DucatiDucati Panigale 1100 V42018
DucatiDucati Panigale 1100 V42019
DucatiDucati Panigale 1100 V42021
DucatiDucati Panigale 1100 V4 SP22023
DucatiDucati Panigale 955 V2 TB2023
DucatiDucati Streetfighter 1100 V42023
DucatiDucati Streetfighter 1100 V4 SP22023
DucatiDucati Streetfighter 955 V22023
DucatiHypermotard 950 RVE2021
DucatiHypermotard 950 RVE2022
DucatiMonster 12002014
DucatiMonster 12002015
DucatiMonster 12002016
DucatiMonster 12002017
DucatiMonster 12002018
DucatiMonster 12002019
DucatiMonster 12002020
DucatiMonster 12002021
DucatiMonster 1200 R2016
DucatiMonster 1200 R2017
DucatiMonster 1200 R2018
DucatiMonster 1200 R2019
DucatiMonster 1200 S2014
DucatiMonster 1200 S2015
DucatiMonster 1200 S2016
DucatiMonster 1200 S2017
DucatiMonster 1200 S2018
DucatiMonster 1200 S2019
DucatiMonster 1200 S2020
DucatiMultistrada 12002010
DucatiMultistrada 12002011
DucatiMultistrada 12002012
DucatiMultistrada 12002013
DucatiMultistrada 12002014
DucatiMultistrada 12002015
DucatiMultistrada 12002016
DucatiMultistrada 1200 S2010
DucatiMultistrada 1200 S2011
DucatiMultistrada 1200 S2012
DucatiMultistrada 1200 S2013
DucatiMultistrada 1200 S2014
DucatiMultistrada 1200 S2015
DucatiMultistrada 1200 S GT2013
DucatiMultistrada 1200 S GT2014
DucatiMultistrada 12602019
DucatiMultistrada 12602020
DucatiMultistrada 12602021
DucatiPanigale 1100 V42018
DucatiPanigale 1100 V42019
DucatiPanigale 1100 V42020
DucatiPanigale 1100 V42021
DucatiPanigale 1100 V42022
DucatiPanigale 1100 V4 S2019
DucatiPanigale 1100 V4 SP2021
DucatiPanigale 1100 V4 SP22022
DucatiPanigale 11992012
DucatiPanigale 11992013
DucatiPanigale 11992014
DucatiPanigale 1199 R2013
DucatiPanigale 1199 R2014
DucatiPanigale 1199 R2015
DucatiPanigale 1199 S2012
DucatiPanigale 1199 S2013
DucatiPanigale 1199 S2014
DucatiPanigale 12992015
DucatiPanigale 12992016
DucatiPanigale 12992017
DucatiPanigale 1299 R2018
DucatiPanigale 1299 R2019
DucatiPanigale 1299 R2020
DucatiPanigale 1299 R2021
DucatiPanigale 1299 S2015
DucatiPanigale 1299 S2016
DucatiPanigale 1299 S2017
DucatiPanigale 955 V2 TB2022
DucatiStreetfighter 1100 V42020
DucatiStreetfighter 1100 V42021
DucatiStreetfighter 1100 V42022
DucatiStreetfighter 1100 V4 S2020
DucatiStreetfighter 1100 V4 S2021
DucatiStreetfighter 1100 V4 S2022
DucatiStreetfighter 1100 V4 SP2022
DucatiStreetfighter 955 V22022
DucatiSupersport 9392017
DucatiSupersport 9392018
DucatiSupersport 939 S2017
DucatiSupersport 939 S2018
DucatiSupersport 9502019
DucatiSupersport 9502020
DucatiSupersport 9502021
DucatiSupersport 9502022
DucatiSupersport 950 S2019
DucatiSupersport 950 S2020
DucatiSupersport 950 S2021
DucatiSupersport 950 S2022