Sök
Filters

Bromskloss Sinter TRQ TRW Alternativ: 7320012

Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 787.03.47
Leveranstid: 1-5 dagar
818,00 kr

TRQ-belægning

 

De nye puder med

den nye forbindelse er efterfølgerne til de tidligere succesrige SRQ-puder med en betydelig opgradering af funktionerne.

Den skal klassificeres som en racerbane, men med den nye ECE R90 har den også en vejgodkendelse.

Dette gør den særligt velegnet til at træde på speederen på racerbanen (f.eks. på banedage) og derefter køre direkte hjem.

Målgruppen er ambitiøse, sportslige kørere. Toldkontingentet er klassificeret over SRT.

 

-

Højere bremsekraft på grund af en højere og mere stabil friktionskoefficient (sammenlignet med den tidligere SRQ)

-

Mere direkte respons på grund af en optimeret indledende bid

-

Betydeligt lavere slid på pude og skive-

Godkendt til vejbrug med ECE R90!

-

Friktionspuden er fast forbundet til bagpladen med NRS-systemet

-

Let indbrud anbefales for optimal ydeevne-

Takket være den innovative sintringsproces termisk meget elastisk

 


TRQ-belægning

 

De nye puder med

den nye forbindelse er efterfølgerne til de tidligere succesrige SRQ-puder med en betydelig opgradering af funktionerne.

Den skal klassificeres som en racerbane, men med den nye ECE R90 har den også en vejgodkendelse.

Dette gør den særligt velegnet til at træde på speederen på racerbanen (f.eks. på banedage) og derefter køre direkte hjem.

Målgruppen er ambitiøse, sportslige kørere. Toldkontingentet er klassificeret over SRT.

 

-

Højere bremsekraft på grund af en højere og mere stabil friktionskoefficient (sammenlignet med den tidligere SRQ)

-

Mere direkte respons på grund af en optimeret indledende bid

-

Betydeligt lavere slid på pude og skive-

Godkendt til vejbrug med ECE R90!

-

Friktionspuden er fast forbundet til bagpladen med NRS-systemet

-

Let indbrud anbefales for optimal ydeevne-

Takket være den innovative sintringsproces termisk meget elastisk

 


Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
ApriliaRSV4 10002009
ApriliaRSV4 10002010
ApriliaRSV4 10002011
ApriliaRSV4 10002012
ApriliaRSV4 10002013
ApriliaRSV4 10002014
ApriliaRSV4 10002015
ApriliaRSV4 1000 R2010
ApriliaRSV4 1000 R2011
ApriliaRSV4 1000 R2012
ApriliaRSV4 1000 R2013
ApriliaRSV4 1000 R2014
ApriliaRSV4 1000 R2015
ApriliaRSV4 11002021
ApriliaRSV4 11002022
BMWHP4 10002017
BMWHP4 10002018
BMWHP4 10002019
BMWHP4 10002020
Ducati1098 10982007
Ducati1098 10982008
Ducati1098 1098 S2007
Ducati1098 1098 S2008
Ducati1098 1198 R2008
Ducati1098 1198 R2009
Ducati1198 11982009
Ducati1198 11982010
Ducati1198 11982011
Ducati1198 1198 R2010
Ducati1198 1198 S2009
Ducati1198 1198 S2010
Ducati1198 1198 SP2011
Ducati848 8482011
Ducati848 8482012
Ducati848 8482013
DucatiDesmosedici 1000 RR2008
DucatiDiavel 12002017
DucatiDiavel 12002018
DucatiDucati Superleggera 1000 V42022
DucatiDucati Superleggera 1000 V42023
DucatiHypermotard 1100 S2008
DucatiHypermotard 1100 S2009
DucatiHypermotard 1100 SP2010
DucatiHypermotard 1100 SP2011
DucatiHypermotard 1100 SP2012
DucatiHypermotard 1100 SP2013
DucatiMonster 1200 R2016
DucatiMonster 1200 R2017
DucatiMonster 1200 R2018
DucatiMonster 1200 R2019
DucatiMonster 1200 S2014
DucatiMonster 1200 S2015
DucatiMonster 1200 S2016
DucatiMonster 1200 S2017
DucatiMonster 1200 S2018
DucatiMonster 1200 S2019
DucatiMonster 1200 S2020
DucatiMonster 1200 S2021
DucatiMultistrada 1200 S2015
DucatiMultistrada 1200 S2016
DucatiMultistrada 1200 S2017
DucatiMultistrada 1200 V42022
DucatiMultistrada 12602018
DucatiMultistrada 12602019
DucatiMultistrada 12602020
DucatiMultistrada 1260 S2018
DucatiMultistrada 1260 S2019
DucatiMultistrada 1260 S2020
DucatiPanigale 1000 V4 R2019
DucatiPanigale 1000 V4 R2020
DucatiPanigale 1000 V4 R2021
DucatiPanigale 1100 V42018
DucatiPanigale 1100 V42019
DucatiPanigale 1100 V42020
DucatiPanigale 1100 V42021
DucatiPanigale 1100 V42022
DucatiPanigale 1100 V4 S2018
DucatiPanigale 1100 V4 S2019
DucatiPanigale 1100 V4 S2020
DucatiPanigale 1100 V4 S2021
DucatiPanigale 1100 V4 S2022
DucatiPanigale 1100 V4 SP2021
DucatiPanigale 1100 V4 SP22022
DucatiPanigale 11992012
DucatiPanigale 11992013
DucatiPanigale 11992014
DucatiPanigale 1199 R2013
DucatiPanigale 1199 R2014
DucatiPanigale 1199 R2015
DucatiPanigale 1199 R2016
DucatiPanigale 1199 S2012
DucatiPanigale 1199 S2013
DucatiPanigale 1199 S2014
DucatiPanigale 12992015
DucatiPanigale 12992016
DucatiPanigale 12992017
DucatiPanigale 1299 R2018
DucatiPanigale 1299 R2019
DucatiPanigale 1299 R2020
DucatiPanigale 1299 R2021
DucatiPanigale 1299 S2015
DucatiPanigale 1299 S2016
DucatiPanigale 1299 S2017
DucatiStreetfighter 11002010
DucatiStreetfighter 11002011
DucatiStreetfighter 1100 S2010
DucatiStreetfighter 1100 S2011
DucatiStreetfighter 1100 S2012
DucatiStreetfighter 1100 S2013
DucatiStreetfighter 1100 V42020
DucatiStreetfighter 1100 V42021
DucatiStreetfighter 1100 V42022
DucatiStreetfighter 1100 V4 S2020
DucatiStreetfighter 1100 V4 S2021
DucatiStreetfighter 1100 V4 S2022
DucatiStreetfighter 1100 V4 SP2022
DucatiSuperleggera 1000 V42020
DucatiSuperleggera 1000 V42021
HondaCBR 1000 RR S12017
HondaCBR 1000 RR S12018
HondaCBR 1000 RR S12019
HondaCBR 1000 RR S22017
HondaCBR 1000 RR S22018
HondaCBR 1000 RR S22019
HondaCBR 1000 RR-R2020
HondaCBR 1000 RR-R2021
HondaCBR 1000 S2014
HondaCBR 1000 S2015
HondaCBR 1000 S2016
HondaCBR 1000 SA2014
HondaCBR 1000 SA2015
HondaCBR 1000 SA2016
HorexVR6 12002017
HorexVR6 12002018
HorexVR6 12002019
HusqvarnaFS 4502015
HusqvarnaFS 4502016
HusqvarnaFS 4502017
HusqvarnaFS 4502018
HusqvarnaFS 4502019
HusqvarnaFS 4502020
HusqvarnaFS 4502021
HusqvarnaFS 4502022
HusqvarnaFS 4502023
HusqvarnaNuda 900 R2012
HusqvarnaNuda 900 R2013
HusqvarnaNuda 900 R2014
HusqvarnaNuda 900 R2015
KawasakiNinja 1000 H22015
KawasakiNinja 1000 H22016
KawasakiNinja 1000 H22017
KawasakiNinja 1000 H22018
KawasakiNinja 1000 H22019
KawasakiNinja 1000 H22020
KawasakiNinja 1000 H2R2015
KawasakiNinja 1000 H2R2016
KawasakiNinja 1000 H2R2017
KawasakiNinja 1000 H2R2018
KawasakiNinja 1000 H2R2019
KawasakiNinja 1000 H2R2020
KawasakiNinja 1000 H2R2021
KawasakiNinja 1000 H2R2022
KawasakiZ 1000 R2017
KawasakiZ 1000 R2018
KawasakiZ 1000 R2019
KawasakiZ 1000 R2020
KawasakiZ 1000 R2021
KawasakiZX-10R 1000 C2018
KawasakiZX-10R 1000 E2019
KawasakiZX-10R 1000 EL2020
KawasakiZX-10R 1000 G2019
KawasakiZX-10R 1000 H2019
KawasakiZX-10R 1000 H2020
KawasakiZX-10R 1000 L2021
KawasakiZX-10R 1000 L2022
KawasakiZX-10R 1000 S2016
KawasakiZX-10R 1000 S2017
KawasakiZX-10R 1000 S2018
KawasakiZX-10RR 1000 G2019
KawasakiZX-10RR 1000 G2020
KawasakiZX-10RR 1000 N2021
KawasakiZX-10RR 1000 N2022
KawasakiZX-10RR 1000 Z2017
KawasakiZX-10RR 1000 Z2018
KawasakiZZR 1400 J2016
KawasakiZZR 1400 J2017
KawasakiZZR 1400 J2018
KawasakiZZR 1400 J2019
KawasakiZZR 1400 J2020
KTMDuke 690 R2013
KTMDuke 690 R2014
KTMDuke 690 R2015
KTMDuke 690 R2016
KTMDuke 690 R2017
KTMRC8 11902008
KTMRC8 11902009
KTMRC8 11902010
KTMRC8 11902011
KTMRC8 1190 R2009
KTMRC8 1190 R2010
KTMRC8 1190 R2011
KTMRC8 1190 R2012
KTMRC8 1190 R2013
KTMRC8 1190 R2014
KTMRC8 1190 R2015
KTMSMR 450 i.e.2014
KTMSMR 450 i.e.2021
KTMSMR 450 i.e.2022
KTMSMR 450 i.e.2023
KTMSuper Duke 1290 GT LC82016
KTMSuper Duke 1290 GT LC82017
KTMSuper Duke 1290 GT LC82018
KTMSuper Duke 1290 GT LC82019
KTMSuper Duke 1290 GT LC82020
KTMSuper Duke 1290 R LC82014
KTMSuper Duke 1290 R LC82015
KTMSuper Duke 1290 R LC82016
KTMSuper Duke 1290 R LC82017
KTMSuper Duke 1290 R LC82018
KTMSuper Duke 1290 R LC82019
KTMSuper Duke 1290 R LC82020
KTMSuper Duke 1290 RR LC82021
KTMSuper Duke 1290 RR LC82022
KTMSupermoto 990 R LC82010
KTMSupermoto 990 R LC82011
KTMSupermoto 990 R LC82012
KTMSupermoto 990 R LC82013
Moto MoriniCorsaro 1200 ZT2018
Moto MoriniCorsaro 1200 ZT2019
Moto MoriniCorsaro 1200 ZT2020
Moto MoriniCorsaro 1200 ZT2021
Moto MoriniCorsaro 1200 ZZ2017
Moto MoriniCorsaro 1200 ZZ2018
Moto MoriniCorsaro 1200 ZZ2019
Moto MoriniCorsaro 1200 ZZ2020
Moto MoriniCorsaro 1200 ZZ2021
Moto MoriniMilano 12002018
Moto MoriniMilano 12002019
Moto MoriniMilano 12002020
Moto MoriniMilano 12002021
Moto MoriniMoto Morini Milano 12002022
Moto MoriniMoto Morini Super Scrambler 12002022
Moto MoriniSuper Scrambler 12002020
Moto MoriniSuper Scrambler 12002021
MV AgustaBrutale 1078 RR2009
MV AgustaBrutale 1090 RR2010
MV AgustaBrutale 1090 RR2011
MV AgustaBrutale 1090 RR2012
MV AgustaBrutale 1090 RR2013
MV AgustaBrutale 1090 RR2014
MV AgustaBrutale 1090 RR2015
MV AgustaBrutale 1090 RR2016
MV AgustaBrutale 1090 RR2017
MV AgustaBrutale 1090 RR2018
MV AgustaF4 10002013
MV AgustaF4 10002014
MV AgustaF4 10002015
MV AgustaF4 10002016
MV AgustaF4 10002017
MV AgustaF4 10002018
MV AgustaF4 1000 312R2008
MV AgustaF4 1000 R2010
MV AgustaF4 1000 R2011
MV AgustaF4 1000 R2012
MV AgustaF4 1000 R2013
MV AgustaF4 1000 R2014
MV AgustaF4 1000 RC2015
MV AgustaF4 1000 RC2016
MV AgustaF4 1000 RC2017
MV AgustaF4 1000 RC2018
MV AgustaF4 1000 RC2019
MV AgustaF4 1000 RR2012
MV AgustaF4 1000 RR2013
MV AgustaF4 1000 RR2014
MV AgustaF4 1000 RR2015
MV AgustaF4 1000 RR2016
MV AgustaF4 1000 RR2017
MV AgustaF4 1000 RR2018
MV AgustaF4 1000 RR2019
MV AgustaF4 1078 312RR2009
SuzukiGSX 1300 RA2013
SuzukiGSX 1300 RA2016
SuzukiGSX 1300 RA2017
SuzukiGSX 1300 RA2018
SuzukiGSX 1300 RAUF2013
SuzukiGSX 1300 RAUF2016
SuzukiGSX 1300 RAZ2014
SuzukiGSX 1300 RAZ2015
SuzukiGSX 1300 RAZ2016
SuzukiGSX 1300 RAZUF2014
SuzukiGSX 1300 RAZUF2015
SuzukiGSX 1300 RAZUF2016
SuzukiGSX 1300 RRQ2021
SuzukiGSX 1300 RRQ2022
SuzukiGSX-R 10002012
SuzukiGSX-R 10002013
SuzukiGSX-R 10002014
SuzukiGSX-R 10002015
SuzukiGSX-R 10002016
SuzukiGSX-R 1000 A2015
SuzukiGSX-R 1000 A2016
SuzukiGSX-R 1000 A2017
SuzukiGSX-R 1000 A2018
SuzukiGSX-R 1000 A2019
SuzukiGSX-R 1000 A2020
SuzukiGSX-R 1000 A2021
SuzukiGSX-R 1000 A UF2015
SuzukiGSX-R 1000 A UF2016
SuzukiGSX-R 1000 RA2017
SuzukiGSX-R 1000 RA2018
SuzukiGSX-R 1000 RA2019
SuzukiGSX-R 1000 RA2020
SuzukiGSX-R 1000 RA2021
SuzukiGSX-R 1000 RA2022
SuzukiGSX-R 1000 RZA2017
SuzukiGSX-R 1000 RZA2018
SuzukiGSX-R 1000 RZA2019
SuzukiGSX-R 1000 RZA2020
SuzukiGSX-R 1000 RZA2021
SuzukiGSX-R 1000 RZA2022
SuzukiGSX-R 1000 UF2012
SuzukiGSX-R 1000 UF2013
SuzukiGSX-R 1000 UF2014
SuzukiGSX-R 1000 UF2015
SuzukiGSX-R 1000 UF2016
SuzukiGSX-R 1000 Z2013
SuzukiGSX-R 1000 Z2014
SuzukiGSX-R 1000 ZA2021
SuzukiGSX-R 1000 ZUF2013
SuzukiGSX-R 1000 ZUF2014
SuzukiGSX-R 6002011
SuzukiGSX-R 6002012
SuzukiGSX-R 6002013
SuzukiGSX-R 6002014
SuzukiGSX-R 6002015
SuzukiGSX-R 6002016
SuzukiGSX-R 6002017
SuzukiGSX-R 600 UE2011
SuzukiGSX-R 600 UE2012
SuzukiGSX-R 600 UE2013
SuzukiGSX-R 600 UF2011
SuzukiGSX-R 600 UF2012
SuzukiGSX-R 600 UF2013
SuzukiGSX-R 600 UF2014
SuzukiGSX-R 600 UF2015
SuzukiGSX-R 600 UF2016
SuzukiGSX-R 7502011
SuzukiGSX-R 7502012
SuzukiGSX-R 7502013
SuzukiGSX-R 7502014
SuzukiGSX-R 7502015
SuzukiGSX-R 7502016
SuzukiGSX-R 7502017
SuzukiGSX-R 7502018
SuzukiGSX-R 750 UF2011
SuzukiGSX-R 750 UF2012
SuzukiGSX-R 750 UF2013
SuzukiGSX-R 750 UF2014
SuzukiGSX-R 750 UF2015
SuzukiGSX-R 750 UF2016
SuzukiGSX-S 10002015
SuzukiGSX-S 10002016
SuzukiGSX-S 1000 A2015
SuzukiGSX-S 1000 A2016
SuzukiGSX-S 1000 A2017
SuzukiGSX-S 1000 A2018
SuzukiGSX-S 1000 A2019
SuzukiGSX-S 1000 A2020
SuzukiGSX-S 1000 A2021
SuzukiGSX-S 1000 AUF2015
SuzukiGSX-S 1000 AUF2016
SuzukiGSX-S 1000 AUF2017
SuzukiGSX-S 1000 AUF2018
SuzukiGSX-S 1000 AUF2019
SuzukiGSX-S 1000 AUF2020
SuzukiGSX-S 1000 AUF2021
SuzukiGSX-S 1000 AZ2018
SuzukiGSX-S 1000 AZ2019
SuzukiGSX-S 1000 AZ2020
SuzukiGSX-S 1000 AZ2021
SuzukiGSX-S 1000 AZUF2018
SuzukiGSX-S 1000 AZUF2019
SuzukiGSX-S 1000 AZUF2020
SuzukiGSX-S 1000 AZUF2021
SuzukiGSX-S 1000 F2015
SuzukiGSX-S 1000 F2016
SuzukiGSX-S 1000 FA2015
SuzukiGSX-S 1000 FA2016
SuzukiGSX-S 1000 FA2017
SuzukiGSX-S 1000 FA2018
SuzukiGSX-S 1000 FA2019
SuzukiGSX-S 1000 FA2020
SuzukiGSX-S 1000 FA2021
SuzukiGSX-S 1000 FAUF2015
SuzukiGSX-S 1000 FAUF2016
SuzukiGSX-S 1000 FAUF2017
SuzukiGSX-S 1000 FAUF2018
SuzukiGSX-S 1000 FAUF2019
SuzukiGSX-S 1000 FAUF2020
SuzukiGSX-S 1000 FAUF2021
SuzukiGSX-S 1000 FUF2015
SuzukiGSX-S 1000 FUF2016
SuzukiGSX-S 1000 FZA2018
SuzukiGSX-S 1000 FZA2019
SuzukiGSX-S 1000 FZA2020
SuzukiGSX-S 1000 FZA2021
SuzukiGSX-S 1000 FZAFU2018
SuzukiGSX-S 1000 FZAFU2019
SuzukiGSX-S 1000 FZAFU2020
SuzukiGSX-S 1000 FZAFU2021
SuzukiGSX-S 1000 GT TRQ2022
SuzukiGSX-S 1000 RQ2022
SuzukiGSX-S 1000 SRQ2019
SuzukiGSX-S 1000 SRQ2020
SuzukiGSX-S 1000 SRQ2021
SuzukiGSX-S 1000 SRQ2022
SuzukiGSX-S 1000 STQ2019
SuzukiGSX-S 1000 STQ2020
SuzukiGSX-S 1000 STQ2021
SuzukiGSX-S 1000 UF2015
SuzukiGSX-S 1000 UF2016
TriumphDaytona 675 R2011
TriumphDaytona 675 R2012
TriumphRocket 2460 32019
TriumphRocket 2460 32020
TriumphRocket 2460 3 GT2019
TriumphRocket 2460 3 GT2020
TriumphRocket 2460 3 GT2021
TriumphRocket 2460 3 GT2022
TriumphRocket 2460 3 GT 2212022
TriumphRocket 2460 3 R2019
TriumphRocket 2460 3 R2020
TriumphRocket 2460 3 R2021
TriumphRocket 2460 3 R2022
TriumphRocket 2460 3 R 2212022
TriumphSpeed Triple 1050 R2012
TriumphSpeed Triple 1050 R2013
TriumphSpeed Triple 1050 R2014
TriumphSpeed Triple 1200 RR2022
TriumphSpeed Triple 1200 RS2021
TriumphSpeed Triple 1200 RS2022
TriumphTiger 12002022
TriumphTiger 1200 GT2022
TriumphTiger 9002020
TriumphTiger 9002021
TriumphTiger 9002022
TriumphTiger 900 GT2020
TriumphTiger 900 GT2021
TriumphTiger 900 GT2022