Sök
Filters

Brembo bromsskiva

Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 760.06.78
Leveranstid: 1-5 dage
1 423,00 kr

De faste skiver i Brembo Oro serien er fremstillet i en enkelt støbning af rustfrit stål.

Fremstillingsprocessen overholder strenge tolerancer med hensyn til design og konstruktion.

Bearbejdningscyklusserne sikrer maksimal egnethed og koncentricitet.

 

Brembos omfattende erfaring har gjort det muligt at bestemme de passende former, tolerancer og størrelser for hver type motorcykel og anvendelse. Faktisk forbedrer Brembo-skivernes specielle formgivning gennem en omhyggelig undersøgelse af bearbejdningstolerancer overførslen af bremsemomentet, samtidig med at den giver forbedret modstandsdygtighed over for mekaniske og termiske belastninger.


Technical Data:
Outer Diameter:   240 mm
Inner Diameter:   105 mm
PCD:   125 mm
Number of mounting bolts:   4
Bolt hole diameter:   10.5 mm
Thickness:   5 mm
Construction:   Fixed
Manufacturer:   Brembo

De faste skiver i Brembo Oro serien er fremstillet i en enkelt støbning af rustfrit stål.

Fremstillingsprocessen overholder strenge tolerancer med hensyn til design og konstruktion.

Bearbejdningscyklusserne sikrer maksimal egnethed og koncentricitet.

 

Brembos omfattende erfaring har gjort det muligt at bestemme de passende former, tolerancer og størrelser for hver type motorcykel og anvendelse. Faktisk forbedrer Brembo-skivernes specielle formgivning gennem en omhyggelig undersøgelse af bearbejdningstolerancer overførslen af bremsemomentet, samtidig med at den giver forbedret modstandsdygtighed over for mekaniske og termiske belastninger.


Technical Data:
Outer Diameter:   240 mm
Inner Diameter:   105 mm
PCD:   125 mm
Number of mounting bolts:   4
Bolt hole diameter:   10.5 mm
Thickness:   5 mm
Construction:   Fixed
Manufacturer:   Brembo

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
BuellM2 12001998
BuellM2 12001999
BuellM2 12002000
BuellM2 12002001
BuellM2 12002002
BuellS1 12001998
BuellS1 12001999
BuellS3 12001998
BuellS3 1200 i.e.1999
BuellS3T 12001998
BuellS3T 1200 i.e.1999
BuellX1 1200 i.e.1999
BuellX1 1200 i.e.2000
BuellX1 1200 i.e.2001
BuellX1 1200 i.e.2002
CagivaElefant 7501994
CagivaElefant 7501995
CagivaElefant 7501996
CagivaElefant 7501997
CagivaElefant 900 A.C.1993
CagivaElefant 900 A.C.1994
CagivaElefant 900 A.C.1995
CagivaElefant 900 A.C.1996
CagivaElefant 900 A.C.1997
CagivaGran Canyon 900 i.e.1999
CagivaGran Canyon 900 i.e.2000
CagivaNavigator 10002000
CagivaNavigator 10002001
CagivaNavigator 10002002
CagivaNavigator 10002003
CagivaNavigator 10002004
CagivaNavigator 10002005
HondaCB 2501996
HondaCB 2501997
HondaCB 2501998
HondaCB 400 SF1993
HondaCB 400 SF1997
HondaCB 400 SF1999
HondaCB 400 SF2000
HondaCB 400 SF2001
HondaCB 5001994
HondaCB 5001995
HondaCB 5001996
HondaCB 5001997
HondaCB 5001998
HondaCB 5001999
HondaCB 5002000
HondaCB 5002001
HondaCB 5002002
HondaCB 5002003
HondaCB 500 S1998
HondaCB 500 S1999
HondaCB 500 S2000
HondaCB 500 S2001
HondaCB 500 S2002
HondaCB 500 S2003
HondaCB 750 F21992
HondaCB 750 F21993
HondaCB 750 F21994
HondaCB 750 F21995
HondaCB 900 F2002
HondaCB 900 F2003
HondaCB 900 F2004
HondaCB 900 F2005
HondaCB 900 F2006
HondaFJS 400 D2006
HondaFJS 400 D2007
HondaFJS 400 D2008
HondaFJS 6002001
HondaFJS 6002002
HondaFJS 600 A2003
HondaFJS 600 A2004
HondaFJS 600 A2005
HondaFJS 600 A2006
HondaFJS 600 D2003
HondaFJS 600 D2004
HondaFJS 600 D2005
HondaFJS 600 D2006
HondaHonda SH 150 i DD2009
HondaHonda SH 150 i DD2010
HondaHonda SH 150 i DD2011
HondaHonda SH 150 i DD2012
HondaNSS 250 X2005
HondaNSS 250 X2006
HondaNSS 250 X2007
HondaNSS 250 X2008
HondaNSS 250 X2009
HondaNSS 250 X2010
HondaNSS 250 X2011
HondaNSS 250 X2012
HondaNSS 250 X2013
HondaNSS 3002013
HondaNSS 3002014
HondaNSS 3002015
HondaNSS 3002016
HondaNSS 3002017
HondaSH 125 i2009
HondaSH 125 i2010
HondaSH 125 i2011
HondaSH 125 i2012
HondaSH 125 i AD2013
HondaSH 125 i AD2014
HondaSH 125 i AD2015
HondaSH 125 i AD2016
HondaSH 125 i AD2017
HondaSH 125 i AD2018
HondaSH 125 i AD2019
HondaSH 125 i AD2020
HondaSH 125 i AD2021
HondaSH 125 i AD2022
HondaSH 150 A i2013
HondaSH 150 A i2014
HondaSH 150 A i2015
HondaSH 150 A i2016
HondaSH 150 AD i2017
HondaSH 150 AD i2018
HondaSH 150 AD i2019
HondaSH 150 AD i2020
HondaSH 150 AD i2021
HondaSH 150 i2005
HondaSH 150 i2006
HondaSH 150 i2007
HondaSH 150 i2008
HondaSH 300 A i2016
HondaSH 300 A i2017
HondaSH 300 A i2018
HondaSH 300 A i2019
HondaSH 300 A i2020
HondaXL 600 V1987
HondaXL 600 V1988
HondaXL 600 V1989
HondaXL 600 V1990
HondaXL 600 V1991
HondaXL 600 V1992
HondaXL 600 V1993
HondaXL 600 V1994
HondaXL 600 V1995
HondaXL 600 V1996
HondaXL 600 V1997
HondaXL 600 V1998
HondaXL 600 V1999
HondaXL 600 V2000
HondaXL 650 V2000
HondaXL 650 V2001
HondaXL 650 V2002
HondaXL 650 V2003
HondaXL 650 V2004
HondaXL 650 V2005
HondaXL 650 V2006
HondaXL 650 V2007
HondaXL 700 V2008
HondaXL 700 V2009
HondaXL 700 V2010
HondaXL 700 V2011
HondaXL 700 VA2008
HondaXL 700 VA2009
HondaXL 700 VA2010
HondaXL 700 VA2011
HondaXL 700 VA2012
HondaXL 700 VA2013
HondaXRV 6501988
HondaXRV 6501989
HondaXRV 6501990