Filters
Stänga

Bränslekran Yamaha originalreservdel 724.17.12 Yamaha XS 1100

Bensinhane Original spare part 2J2-24500-01 Bensinhane för Yamaha SR 500. Passar flera modeller – se modell/år i listan.
Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 724.17.12
Tillverkarens artikelnummer: 2J2-24500-01
Leveranstid: 1-5 arbetsdagar
3 424,00 kr
Klarna Payments Creditcard Apple Pay Google Pay

 


 

  • Snabb leverans med GLS – din order kommer snabbt fram
  • Säker betalning – vi skyddar dina uppgifter
  • Dela upp betalningen med Klarna – enkelt och flexibelt
  • Hitta rätt delar – använd vår precisa sökmodul
  • Över 20 års erfarenhet

Bränslekran Yamaha originalreservdel för motorcykelns bränslesystem. Denna originalreservdel från Yamaha har artikelnummer (MPN) 724.17.12. Kontrollera artikelnumret och den aktuella fordonslistan före köp för att säkerställa rätt del.

Bränslekranen är avsedd för utvalda Yamaha-modeller, bland annat Yamaha SR 500 och Yamaha XS 650. Se hela listan över passande fordon nedan.

  • Produkttyp: Bränslekran
  • Varumärke: Yamaha
  • Artikelnummer (MPN): 724.17.12
  • Utförande: Originalreservdel
  • Antal passande fordonskombinationer: 57

Kontrollera alltid exakt modell, årsmodell och monteringsposition mot fordonslistan före beställning. Modell- och årsmodellsexemplen ovan är illustrativa och utgör inte en uttömmande lista.

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
YamahaSR 500 G Gussrad1979
YamahaSR 500 G Gussrad1980
YamahaSR 500 G Gussrad1981
YamahaSR 500 G Gussrad1982
YamahaSR 500 G Gussrad1983
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1986
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1987
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1988
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1989
YamahaSR 500 SP Scheibenbremsen1991
YamahaSR 500 SP Speichenrad1978
YamahaSR 500 SP Speichenrad1979
YamahaSR 500 SP Speichenrad1981
YamahaSR 500 SP Speichenrad1982
YamahaSR 500 SP Speichenrad1983
YamahaSR 500 SP Speichenrad1984
YamahaSR 500 SP Speichenrad1985
YamahaSR 500 SP Speichenrad1986
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1988
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1989
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1990
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1991
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1992
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1993
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1994
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1995
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1996
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1997
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1998
YamahaSR 500 SP Trommelbremsen1999
YamahaXS 11001980
YamahaXS 11001981
YamahaXS 11001982
YamahaXS 11001983
YamahaXS 5001976
YamahaXS 5001977
YamahaXS 5001978
YamahaXS 5001979
YamahaXS 6501975
YamahaXS 6501976
YamahaXS 6501977
YamahaXS 6501978
YamahaXS 6501979
YamahaXS 6501980
YamahaXS 6501981
YamahaXS 6501982
YamahaXS 6501983
YamahaXS 650 SE Special1981
YamahaXS 650 SE Special1982
YamahaXS 650 SE Special1983
YamahaXS 650 SE US Custom1980
YamahaXS 750 SE US Custom1980
YamahaXS 750 SE US Custom1981
YamahaXS 750 SE US Custom1982
YamahaXS 8501980
YamahaXS 8501981
YamahaXS 8501982