Sök
Filters

BAKDREV TWINSTAR 47 KANDDELNING 520 GULD

Lagerstatus: I lager
Artikelnr: 758.27.43
Leveranstid: 1-5 dagar
622,00 kr

JT Twinstar - Stål / aluminium hybrid tandhjul .

 

JT Twinstar tandhjulene er lavet af en kombination af slidstærkt stål og letvægtsaluminium.

 

Den indre cirkel lavet af den specielle aluminiumslegering har ca. 11 gange styrken af rent aluminium og når dermed næsten styrken af stål.

Selve kæden kører på stålhjulet. Dette resulterer i den perfekte kombination af vægtbesparelse og længere levetid.

 

Erfaringen viser, at JT Twinstar tandhjul holder cirka tre gange længere end rene aluminiumstandhjul og er 50% lettere end ståltandhjul.

JT Twinstar tandhjul er blandt de højeste kvalitet og mest teknisk avancerede tandhjul i verden.


Technical Data:
Pitch:   520
Inner Diameter:   110 mm
PCD:   130 mm
Bolt hole diameter:   10.5 mm
Number of mounting bolts:   6
Bolt type:   Flathead
Number of teeth:   47
Sprocket material:   Twinstar
Colour:   Gold
Manufacturer:   JT

JT Twinstar - Stål / aluminium hybrid tandhjul .

 

JT Twinstar tandhjulene er lavet af en kombination af slidstærkt stål og letvægtsaluminium.

 

Den indre cirkel lavet af den specielle aluminiumslegering har ca. 11 gange styrken af rent aluminium og når dermed næsten styrken af stål.

Selve kæden kører på stålhjulet. Dette resulterer i den perfekte kombination af vægtbesparelse og længere levetid.

 

Erfaringen viser, at JT Twinstar tandhjul holder cirka tre gange længere end rene aluminiumstandhjul og er 50% lettere end ståltandhjul.

JT Twinstar tandhjul er blandt de højeste kvalitet og mest teknisk avancerede tandhjul i verden.


Technical Data:
Pitch:   520
Inner Diameter:   110 mm
PCD:   130 mm
Bolt hole diameter:   10.5 mm
Number of mounting bolts:   6
Bolt type:   Flathead
Number of teeth:   47
Sprocket material:   Twinstar
Colour:   Gold
Manufacturer:   JT

Denna MC-reservdel passar på följande motorcyklar:

Motorcykel MärkeMotorcykel ModellMotorcykel Årsmodell
KawasakiEL 250 B1988
KawasakiEL 250 B1989
KawasakiEL 250 D1990
KawasakiEL 250 D1991
KawasakiEL 250 D1992
KawasakiEL 250 D1993
KawasakiEL 250 D1994
KawasakiEL 250 D1995
KawasakiEL 250 E1991
KawasakiEL 250 E1992
KawasakiEL 250 E1993
KawasakiEL 250 E1994
KawasakiEL 250 E1995
KawasakiER 500 A1997
KawasakiER 500 A1998
KawasakiER 500 A1999
KawasakiER 500 A2000
KawasakiER 500 B1997
KawasakiER 500 B1998
KawasakiER 500 B1999
KawasakiER 500 B2000
KawasakiER 500 C2001
KawasakiER 500 C2002
KawasakiER 500 C2003
KawasakiER 500 C2004
KawasakiER 500 C2005
KawasakiER 500 C2006
KawasakiER 500 D2001
KawasakiER 500 D2002
KawasakiER 500 D2003
KawasakiER 500 D2004
KawasakiER 500 D2005
KawasakiER 500 D2006
KawasakiGPZ 500 S1987
KawasakiGPZ 500 S1988
KawasakiGPZ 500 S1989
KawasakiGPZ 500 S1990
KawasakiGPZ 500 S1991
KawasakiGPZ 500 S1992
KawasakiGPZ 500 S1993
KawasakiGPZ 500 S1994
KawasakiGPZ 500 S1995
KawasakiGPZ 500 S1996
KawasakiGPZ 500 S1997
KawasakiGPZ 500 S1998
KawasakiGPZ 500 S1999
KawasakiGPZ 500 S2000
KawasakiGPZ 500 S2001
KawasakiGPZ 500 S2002
KawasakiGPZ 500 S2003
KawasakiKawasaki Ninja 400 G2020
KawasakiKawasaki Ninja 400 L2023
KawasakiKawasaki Z 400 F2023
KawasakiKawasaki Z 400 F2024
KawasakiKLE 300 C2017
KawasakiKLE 300 C2018
KawasakiKLE 300 C2019
KawasakiKLE 300 C2020
KawasakiKLE 300 C2021
KawasakiKLE 300 C2022
KawasakiNinja 250 R2008
KawasakiNinja 250 R2009
KawasakiNinja 250 R2010
KawasakiNinja 250 R2011
KawasakiNinja 250 R2012
KawasakiNinja 250 R2013
KawasakiNinja 250 R2014
KawasakiNinja 250 SL2015
KawasakiNinja 250 SL2016
KawasakiNinja 250 SL2017
KawasakiNinja 300 A2013
KawasakiNinja 300 A2014
KawasakiNinja 300 A2015
KawasakiNinja 300 A2016
KawasakiNinja 300 A2017
KawasakiNinja 300 B2013
KawasakiNinja 300 B2014
KawasakiNinja 300 B2015
KawasakiNinja 300 B2016
KawasakiNinja 300 B2017
KawasakiNinja 400 G2018
KawasakiNinja 400 G2019
KawasakiNinja 400 G2020
KawasakiNinja 400 G2021
KawasakiS1 2501971
KawasakiS1 2501972
KawasakiZ 250 SL2015
KawasakiZ 250 SL2016
KawasakiZ 250 SL2017
KawasakiZ 300 A2015
KawasakiZ 300 A2016
KawasakiZ 300 A2017
KawasakiZ 300 B2015
KawasakiZ 300 B2016
KawasakiZ 300 B2017
KawasakiZ 400 D2019
KawasakiZ 400 D2020
KawasakiZ 400 D2021
KawasakiZR 550 B1991
KawasakiZR 550 B1992
KawasakiZR 550 B1993
KawasakiZR 550 B1994
KawasakiZR 550 B1995
KawasakiZR 550 B1996
KawasakiZR 550 B1997
KawasakiZR 550 B1998
KawasakiZR 550 B1999
KawasakiZZR 250 H1990
KawasakiZZR 250 H1991
KawasakiZZR 250 H1992
KawasakiZZR 250 H1993
KawasakiZZR 250 H1994
KawasakiZZR 250 H1995
KawasakiZZR 250 H1996
KawasakiZZR 250 H1997
KawasakiZZR 250 H1998
KawasakiZZR 250 H1999
KawasakiZZR 250 H2000
KawasakiZZR 250 H2001
KawasakiZZR 250 H2002
KawasakiZZR 250 H2003
SuzukiGSX-R 10002009
SuzukiGSX-R 10002010
SuzukiGSX-R 10002011
SuzukiGSX-R 10002012
SuzukiGSX-R 10002013
SuzukiGSX-R 10002014
SuzukiGSX-R 10002015
SuzukiGSX-R 10002016
SuzukiGSX-R 1000 A2015
SuzukiGSX-R 1000 A2016
SuzukiGSX-R 1000 A2017
SuzukiGSX-R 1000 A2018
SuzukiGSX-R 1000 A2019
SuzukiGSX-R 1000 A2020
SuzukiGSX-R 1000 A2021
SuzukiGSX-R 1000 A UF2015
SuzukiGSX-R 1000 A UF2016
SuzukiGSX-R 1000 RA2017
SuzukiGSX-R 1000 RA2018
SuzukiGSX-R 1000 RA2019
SuzukiGSX-R 1000 RA2020
SuzukiGSX-R 1000 RA2021
SuzukiGSX-R 1000 RA2022
SuzukiGSX-R 1000 RZA2017
SuzukiGSX-R 1000 RZA2018
SuzukiGSX-R 1000 RZA2019
SuzukiGSX-R 1000 RZA2020
SuzukiGSX-R 1000 RZA2021
SuzukiGSX-R 1000 RZA2022
SuzukiGSX-R 1000 UF2009
SuzukiGSX-R 1000 UF2010
SuzukiGSX-R 1000 UF2011
SuzukiGSX-R 1000 UF2012
SuzukiGSX-R 1000 UF2013
SuzukiGSX-R 1000 UF2014
SuzukiGSX-R 1000 UF2015
SuzukiGSX-R 1000 UF2016
SuzukiGSX-R 1000 Z2010
SuzukiGSX-R 1000 Z2013
SuzukiGSX-R 1000 Z2014
SuzukiGSX-R 1000 ZA2021
SuzukiGSX-R 1000 ZUF2010
SuzukiGSX-R 1000 ZUF2013
SuzukiGSX-R 1000 ZUF2014
SuzukiGSX-R 6002011
SuzukiGSX-R 6002012
SuzukiGSX-R 6002013
SuzukiGSX-R 6002014
SuzukiGSX-R 6002015
SuzukiGSX-R 6002016
SuzukiGSX-R 6002017
SuzukiGSX-R 600 UE2011
SuzukiGSX-R 600 UE2012
SuzukiGSX-R 600 UE2013
SuzukiGSX-R 600 UF2011
SuzukiGSX-R 600 UF2012
SuzukiGSX-R 600 UF2013
SuzukiGSX-R 600 UF2014
SuzukiGSX-R 600 UF2015
SuzukiGSX-R 600 UF2016
SuzukiGSX-R 7502011
SuzukiGSX-R 7502012
SuzukiGSX-R 7502013
SuzukiGSX-R 7502014
SuzukiGSX-R 7502015
SuzukiGSX-R 7502016
SuzukiGSX-R 7502017
SuzukiGSX-R 7502018
SuzukiGSX-R 750 UF2011
SuzukiGSX-R 750 UF2012
SuzukiGSX-R 750 UF2013
SuzukiGSX-R 750 UF2014
SuzukiGSX-R 750 UF2015
SuzukiGSX-R 750 UF2016
YamahaFZ6 600 N2004
YamahaFZ6 600 N2005
YamahaFZ6 600 N2006
YamahaFZ6 600 N2007
YamahaFZ6 600 NA2007
YamahaFZ6 600 NA2008
YamahaFZ6 600 NS2005
YamahaFZ6 600 NS2006
YamahaFZ6 600 S2004
YamahaFZ6 600 S2005
YamahaFZ6 600 S2006
YamahaFZ6 600 S2007
YamahaFZ6 600 S2008
YamahaFZ6 600 SA2006
YamahaFZ6 600 SA2007
YamahaFZ6 600 SA2008
YamahaFZ6 S2 600 NAHG2007
YamahaFZ6 S2 600 NAHG2008
YamahaFZ6 S2 600 NAHG2009
YamahaFZ6 S2 600 NAHG2010
YamahaFZ6 S2 600 NHG2007
YamahaFZ6 S2 600 NHG2008
YamahaFZ6 S2 600 NHG2009
YamahaFZ6 S2 600 NHG2010
YamahaFZ6 S2 600 SAHG2007
YamahaFZ6 S2 600 SAHG2008
YamahaFZ6 S2 600 SAHG2009
YamahaFZ6 S2 600 SAHG2010
YamahaFZ6 S2 600 SHG2007
YamahaFZ6 S2 600 SHG2008
YamahaFZ6 S2 600 SHG2009
YamahaMT-03 320 A2016
YamahaMT-03 320 A2017
YamahaMT-03 320 A2018
YamahaMT-03 320 A2019
YamahaMT-03 320 A2020
YamahaMT-03 320 A2021
YamahaMT-03 320 A2022
YamahaYamaha MT-03 320 A2023
YamahaYamaha R3 320 A2022
YamahaYamaha R3 320 A2023
YamahaYamaha YZF-R6 6002003
YamahaYZF-R1 10001998
YamahaYZF-R1 10001999
YamahaYZF-R1 10002000
YamahaYZF-R1 10002001
YamahaYZF-R1 10002002
YamahaYZF-R1 10002003
YamahaYZF-R1 10002004
YamahaYZF-R1 10002005
YamahaYZF-R1 10002006
YamahaYZF-R1 10002007
YamahaYZF-R1 10002008
YamahaYZF-R1 10002009
YamahaYZF-R1 10002010
YamahaYZF-R1 10002011
YamahaYZF-R1 10002012
YamahaYZF-R1 10002013
YamahaYZF-R1 10002014
YamahaYZF-R1 1000 SP2006
YamahaYZF-R3 320 A2015
YamahaYZF-R3 320 A2016
YamahaYZF-R3 320 A2017
YamahaYZF-R3 320 A2018
YamahaYZF-R3 320 A2019
YamahaYZF-R3 320 A2020
YamahaYZF-R3 320 A2021
YamahaYZF-R6 6002003
YamahaYZF-R6 6002004
YamahaYZF-R6 6002005
YamahaYZF-R6 6002006
YamahaYZF-R6 6002007
YamahaYZF-R6 6002008
YamahaYZF-R6 6002009
YamahaYZF-R6 6002010
YamahaYZF-R6 6002011
YamahaYZF-R6 6002012
YamahaYZF-R6 6002013
YamahaYZF-R6 6002014
YamahaYZF-R6 6002015
YamahaYZF-R6 6002016
YamahaYZF-R6 6002017
YamahaYZF-R6 6002018
YamahaYZF-R6 6002019
YamahaYZF-R6 6002020
YamahaYZF-R6 600 S2006
YamahaYZF-R6 600 S2007
YamahaYZF-R7 7501999
YamahaYZF-R7 7502000
YamahaYZF-R7 7502001